Interpretacja wyniku badania Igg na boreliozę

wynik badania na bolerioze lgg 107,00 au/ml a lgm 4,72 mam tą chorobę? proszę o odp

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawione wyniki mogą wskazywać iż w niedalekiej przeszłości doszło do zakażenia. Z pewnością potwierdza to wynik IgG, jednak IgM jest wątpliwy, gdyż zwykle to właśnie te przeciwciała przy wzroście świadczą o chorobie w obecnej chwili. Ich miano jednak nie jest na tyle duże by mówić o świeżym zakażeniu. Warto powtórzyć oznaczenie za jakiś czas.