Interpretacja wyniku badania krwi a ryzyko zachorowania na anemię

Witam jestem zaniepokojona swoimi wynikami, ponieważ od ostatniego badania prawie wszystko poleciało mi w dół. Boję się, że blisko mi do anemii. Proszę o interpretację. Leukocyty 4,82 Erytrocyty 3,97 Hemoglobina 12,6 Hematokryt 36,3 MCV 91,4 MCH 31,7 MCHC 34,6 RDW 12,5 Płytki krwi 153 PDW 64,5 MPV 7,7 NEUT% 50,6 MONO% 3,8 EOS% 1,8BASO% 0,5LUC% 2,6 NEUT# 2,4 LYMPH# 2,0 MONO# 0,2 EOS# 0,1 BASO# 0,0
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Dodatkowo podwyższony jest wzkażnik PDW. Jest on wskaźnikiem zróżnicowania płytek, jednak w przypadku prawidłowej liczby płytek krwi nie ma znaczenia diagnostycznego.