Interpretacja wyniku badania MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Proszę o interpretację wyniku badania MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Lordoza lędźwiowa zachowana. Trzony kręgów prawidłowej wysokości Guzki Schmorla płytek granicznych po przebytej chorobie Scheruermana. Dehydratacja i nieznacznie obniżenie krążka mk L5/S1. Niewielkie okrężne wypukliny krążków mk L2/L3, L3/L4 ,L4/L5 oraz L5/S1 powodujące modelowanie worka oponowego i nieznaczne zwężenie otworów mk .Cechy pęknięcia pierścienia włóknistego na poz L5/S1. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność patologii o charakterze zwyrodnieniowym czyli o chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa a także o zmianach przeciązeniowych z uwidocznionym konfliktem ze strukturami nerwowymi w obrębie kręgów. Warto skorzystać z pomocy neurochirurga.