Interpretacja wyniku badania nasienia a szansa na ciążę

Proszę o interpretację wyników oraz odpowiedź czy z takimi wynikami męża mam szansę na zajście w ciążę? liczba dni od ostatniej ejakujacji: 5 dni, upłynnienie: 20 min, objętość 5 ml, pH: 8 barwa: mleczno-szara lepkość: prawidłowa aglutynacja: 0 koncentracja plemników: 5,5 mln/ml całkowita liczba plemników w ejakujacie: 27,5 mln/ml ruch postępowy: 80% ruch całkowity: 85% brak ruchu: 15% żywotność: 90% plemniki o prawidłowej budowie: 95% koncentracja komórek okrągłych: 2,3 mln/ml

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najważniejszym czynnikiem, który budzi zastrzeżenia jest ilość całkowita oraz koncentracja plemników. Nie oznacza to jednak iż nie ma szansy na skuteczne zapłodnienie.