Interpretacja wyniku badania płuc

Prosze o intepretacje wyniku puc. Serce podparte na przeponie z zaznaczajaca sie dominacja lewej komory. Aorta o wydluzonym luku. Pien tetnicy plucnej poszerzony. Prawa kopula przepony '' wdulukowa '' w wyniku zrostow. Drobniutkie zrosty na lewej wyzej ustawionej , podparte przez petle jelita grubego kopule przepony . Katy wolne. Zwapnienia w obu wnekach.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wskazana jest konsultacja z kardiologiem gdyż sylwetka serca jest powiększona np w wyniku nadciśnienia a pozostałe zmiany w badaniu są wynikiem stanów zapalnych.