Interpretacja wyniku badania płuc 30-latka

Witam. Prosze o interpretacje wynikow badan pluc: mierne smuzkowate rys. płucnego w sąsiedztwach dolnych biegunów obu wnęk mogące odpowiadać zmianom bronchitycznym lub nielicznym bronchopneumonicznym do dalszego wyjasnienia klinicznego.

Jeżeli brak dolegliwości, objawów infekcji, zmiany tak opisane nieświadczą o chorobie płuc. Proponuje w takiej sytuacji ponowne rtg klp za 3-4 miesiące, ew. porównanie w rtg wcześniejszym.