Interpretacja wyniku badania UKG serca

Wypadanie płatka zastawki mitralnej. Witam! Proszę o interpretację wyniku badania UKG serca: Prawidłowa wielkość jam serca, grubość i kurczliwość mięśnia sercowego w normie. Tętniakowate uwypuklenie przegrody między-przedsionkowej na str. prawą. Patologicznego przecieku nie uwidoczniono. Śród-skurczowe wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej, ślad fali zwrotnej. Prawidłowa budowa i funkcja pozostałych zastawek, osierdzie bez zmian. Dziękuję Bardzo.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynika badania jasno wskazuje na obecność patologii serca. Możliwe jest występowanie osłabienia, zawrotów głowy, uczucia brak powietrza itp. Konieczna jest weryfikacja kardiologiczna.

Lek. PaweĹ Baljon

Bez znaczenia klinicznego dla Pana.
Pozdrawiam
M. Muzolf