Interpretacja wyniku badania USG ginekologicznego dwa dni po krwawieniu

Witam, chciałabym prosić o interpretację wyniku usg bo nie za bardzo zrozumiałam lekarza. Endometrium 7,2mm(dwa dni po krwawienie), czy to dobrze jeśli bierze się tabletki antykoncepcyjne? Prawy jajnika z kilkoma obwodowo położonym przestrzeniami hupoechogennymi o śr 7.6 do 1 cm. Czy to grozi torbielami? Czy mimo hormonów dochodziło do jajeczkowania? Mam również tylozgiecie macicy, jakie są tego konsekwencje? Krwawienia z odstawienia mam zawsze regularnie. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Małgorzata Panek

Grubość endometrium okołoowulacyjnie powinna wynosić 7-9mm. Bezpośrednio po menstruacji powinno być cieńsze. Przestrzeni hypoechogenne mogą być torbielami prostymi związanymi z zaburzeniami hormonalnymi wynikającymi ze stosowania antykoncepcji hormonalnej.
Radziłabym skonsultować wynik badań z ginekologiem, a najlepiej z ginekologiem-endokrynologiem.
Pozdrawiam