Interpretacja wyniku badania USG lewej piersi

Mam 52 lata i guzek dysplastyczny. USG lewej piersi: na godzinie 10,00 owalne, hypoechogeniczne ognisko o wym. 18,5 6,4 mm. Wynik w BAC pod kontrolą USG zmiany w kwadrancie górno-wewnętrznym uzyskano niewielką ilość treści płynnej, w rozmazach obecne płaty nabłonka przewodowego z cechami przemiany apokrynowej-zmiana łagodna. Co to oznacza?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Opisana zmiana jest zmianą łagodną i to jest najważniejsza informacja.

Takie zmiany w zależności od rodzaju i wielkości mogą być usunięte.

U kobiet często pojawiają się zmiany w piersiach o charakterze guzkowym.Nie zawsze są to zmiany nowotworowe, często są to zmiany zupełnie niegroźne tj. włókniaki, torbiele i inne. Najważniejsze jest, aby regularnie badać piersi i jeżeli coś nas zaniepokoi udać się na badanie do lekarza.

Pozdrawiam!