Interpretacja wyniku badania USG stopy
Witam mam na imię Katarzyna . Pół roku temu skręciłam lewą stopę w stawie skokowym w badaniu rtg wykazało wtedy obrzęk grzbietu stopy po stronie strzałkowej a. A dzisiaj byłam zrobić badanie usg tej stopy żeby sprawdzić czy się wszystko zagojiło ponieważ choruję na niedoczynności tarczycy i w badaniu usg wyszło : znaczne pogrubienie pochewki ścięgna mięśnia strzałkowego długiego i w stawie skokowym górnym po stronie bocznej , widoczna zwiększona ilość płynu co to może oznaczać

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowna Pani,
wskazane przez Panią objawy mogą sugerować toczący się przewlekły proces zapalny w tychże strukturach. Najlepiej by było, aby udała się Pani do ortopedy celem dokładniejszej analizy Pani przypadku.