Interpretacja wyniku chromograniny i synaptofizyny

chciałem się dowiedzieć co oznaczają wyniki;chromogranina[+++],synaptofizyna;[+++],ki67 poniżej1%
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. To pytanie jest dość nieprecyzyjne. Badanie wykrywające chromograninę oraz synaptofizynę stosuje się w różnicowaniu nowotworów związanych z zespołami nadmiernego wydzielania różnych substancji hormonalnych. Najczęściej uzyskuje się podwyższone poziomy w/w w przypadku rakowiaka, jednak proszę zgłosić się do swojego lekarza, który ma całą historię choroby i będzie w stanie więcej powiedzieć na ten temat.