Interpretacja wyniku EEG

na wyniku badania eeg mam napisane:zapis wykonany w czuwaniu,czynność podstawowa rytm fal alfa 9-10 HZ i amp.do 40 mV , z domieszką czynności szybkiej.Reakcja zatrzymania obecna.Na tym tle rejestruje się w okol.skroniowo-ciemieniowych rozsiane fale theta 5-7 Hz,liczne fale ostre o amp.do 130 mV oraz napadowo grupy wysoko i średnionapięciowych fal ostrych i zz.fala ostra-fala wolna 3 Hz.HW nasila zmiany napadowe.Co to znaczy?
ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż interpretowanie badania EEG tylko i wyłącznie w oparciu o przedstawiony opis nie jest zgodne z praktyka lekarską. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że niepokojące jest występowanie zespołów fal ostrych w zapisie. Może to sugerować nieprawidłowości bioelektryczne mózgu tj np. w epilepsji. Proszę skonsultować ten wynik z lekarzem, który posiada całą historię choroby pacjenta.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Irena Oryńska Neurolog
60 poziom zaufania

trudno ocenić nie znając pozostałych skarg i pozostałe wyniki badań, opis jest niepokojący wymaga osobistej konsultacji neurologicznej

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy