Interpretacja wyniku MR kręgosłupa lędźwiowego
Proszę o interpretacje wyniku MR kręgosłupa lędźwiowego : Zaburzenia metameryzacji kręgów -częściowa sakralizacja kręgu L5 z płatowym szerokim wyrostkiem poprzecznym lewym tworzącym pseudo staw z masą boczną lewą i talerzyk kości biodrowej lewej. Kręg Th24-objawy lumbalizacji Na poziomie L4-L5 duża ,szerokopodstawna ,pośrodkowa zbaczajaca na lewą stronę przepuklina krążka międzykręgowego ,która znacznie uciska na worek oponowy i zwęża lewy zachyłek boczny kanału kręgowego .Oba korze L5 uciśnięt

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.