Interpretacja wyniku MR kręgosłupa szyjnego u 26-latki

Witam, Mam 26 lat. Proszę o interpretację wyniku MR kręgosłupa szyjnego bez kontrastu. Rdzeń kręgowy w zakresie badania bez zmian ogniskowych. Odprostowanie fizjologicznej lordozy szyjnej, ze szczytem kifozy na poziomie C5/C6. Na poziomie C5/C6 tylno-boczna lewostronna wypuklina krążka m/k ok. 1,8 mm, uciskająca worek oponowy, bez kompresji rdzenia. Na poziomie C6/C7 tylna, centralna wypuklina krążka m/k ok. 1,6 mm, uciskająca worek oponowy, bez kompresji rdzenia. Sytuacja jest poważna? Ola
26 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czy sytuacja jest poważna... raczej tak. Wszystko zależy czy występują jakieś niepokojące objawy typu drętwienia, mrowienia, zaburzenia czucia. Ucisk na worek oponowy może być groźny w skutkach dla zdrowia. Proponuję konsultację z neurochirurgiem.