Interpretacja wyniku MRI po wypadku samochodowym
witam.wynik MRI po wypadku samochodowym: odwrocenie lordozy szyjnej i 2mm centralna protruzja w odcinku C5-6 powodujaca lagodne splaszczenie przedniej powierzchni rdzenia (cord) oraz umiarkowane zwezenie przestrzeni C5-6(disc space), poza tym bez zmian . jakie sa mozliwosci leczenia i wyleczenia, ewentualne nastepstwa, powiklania i ich objawy.rozumiem, ze to tylko sucha notatka bez mozliwosci samodzielnej oceny i pacjenta, ale bardzo prosze o odpowiedz i z gory bardzo dziekuje.pozdrawiam

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Dodatkowo można doszukać się zmian o charakterze przeciążeniowym. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.