Interpretacja wyniku na toksoplazmozę u kobiety w ciąży

Witam odebrałam wyniki na toxo i strasznie się martwię bo to moja pierwsza ciąża. Wyniki to IgM = 0,8-1,0 niejednoznaczny >= 1,0 Dodatni i IgG1,0 - 3,0 dodatni. moje wyniki to: IgM 0,243 i IgG 0,13. Bardzo proszę o iterpretację
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oznaczenie poziomu przeciwciał przeciw Toxoplazmozie w Pani przypadku świadczy o braku świeżej infekcji a także o braku przeciwciał chroniących przed zakażeniem. Najpewniej nigdy Pani nie chorowała na tą chorobę co oznacza brak odporności. Wskazane jest badanie kontrolne co trzy miesiące.