Interpretacja wyniku na tokspolazmozę w ciąży

jestem w ciąży wyniki toxoplazmy odebrałam dzisiaj ,toxoplazma p/c igG ( x41)obecne 23iu/mln toxsoplazma igM(x45) nieobecne 0,6 index jestem chora
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeśli masz wynik IgG dodatni (pozytywny) oznacza to, że przechodziłaś już zakażenie i posiadasz przeciwciała, dzięki którym jesteś obecnie odporna na toksoplazmozę. Dodatkowo jeśli wynik badania Toxoplazma IgM jest ujemny (negatywny) to możesz być spokojna, bo posiadasz przeciwciała, dzięki którym Ty jesteś odporna na ponowne zakażenie, a Twój płód jest bezpieczny.