Interpretacja wyniku pomiaru cukru na czczo

Witam! Mam 49 lat, robiłem próby cukru na czczo - 128, po południu - 190. Prosiłbym o poradę.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Jeżeli oba pomiary były wykonane na czczo to najprawdopodobniej możemy rozpoznać u Pana cukrzycę.

Warto powtórzyć badania i oznaczyć poziom glukozy we krwi.

Należy udać się do lekarza, który zastosuje u Pana odpowiednie leczenie.
Na pewno należy powtórzyć badania by wiedzieć, czy już mamy do czynienia z cukrzycą czy z nieprawidłową tolerancją glukozy.

Nie od razu w leczeniu stosujemy insulinoterapię. Często można uzyskać odpowiednią kontrolę glikemii poprzez dietę, aktywność fizyczną i leki doustne.

Pozdrawiam!