Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Dzień dobry chciałbym się zapytać co oznacza moje badanie rezonansu magnetycznego.W poziomie L4 L5 cechy spondylolizy i spondylolistezy 1 stopnia.Krążek międzykręgowy na tym poziomie nieco obniżonej wysokości,degeneracyjnie odwodniony.Tylny zarys krążka L4 L5 jest zrównany z zarysem trzonu L5,razem prowadzą do zwężenia światła kanału kręgowego orza wspólnie z przerośniętymi zwyrodnieniowo wyrostkami stawowymi powodują dodatkowo zwężenie otworów międzykręgowych i wyrażną kompresją korzeni nerwów

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany jakie są opisywane w badaniu mają charakter zwyrodnieniowy oraz przeciążeniowy. Z całą pewnością nieprawidłowości te mogą powodować dość silnie wyrażone dolegliwości bólowe. W obecnej sytuacji radziłbym zgłosić się do neurochirurga w celu przedyskutowania dalszego postępowania.