Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego
Witam!Proszę o interpretacje wyniku rezonansu kręgosłupa lędźwiowego. Na poziomie L3-4 znaczny ucisk worka oponowego, spowodowany centralno - dwuboczną protruzją krążka i zmianami przyrostowymi stawów międzykręgowych, z obustronnym konfliktem korzeniowym w zachyłkach bocznych, silniej wyrażonym po stronie lewej. Na poziomie L4-5 centralna-dwuboczna zbaczająca w lewo protruzja krążka, uciskająca worek oponowy i zwężająca zachyłki boczne, więcej lewy, z konfliktem korzeniowym. Bardzo dziękuję.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.