Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego 37-latka
prosze o interpretacje mojego wyniku badani rezonansu magnetycznego kregosłupa szyjnego:spłycona fizjologiczna lordoza szyjna kregosłupa,obnizenie i odwodnienie krazków miedzykregowych c4-5,c5-6,c6-7,centralna protuzja krazka miedzy kregowego c5-6 w fazie aktywnej uciska worek opony twardej i korzenie nerwowe w zwerzonych otworach miedzykregowych,centralno prawoboczna ekstruzja krazka miedzykregowego c6-7 w fazie aktywnej uciska worek opony twardej i kozenie nerwowe. pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie patologii o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym wynikających z nadmiernej eksploatacji kręgosłupa. Ucisk na struktury nerwowe w tym worek oponowy może powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe w kończynach dolnych lub nawet w wyższych partiach ciała. Najczęściej oprócz bólu pojawiają się drętwienia, zaburzenia czucia i parestezje. Konieczna jest w tym przypadku konsultacja z neurochirurgiem.