Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego u 19-latki

Witam, wizytę u lekarza mam za kilka dni ale chcę zapytać czy powinnam obawiać się wyników rezonansu: Nieznaczna zwiekszona ilosc plynu w zachylku nadrzepkowym oraz pod przyczepem udowym glowu przysrodkowej miesnia brzuchtego, ACL o podwyzszonym sygnale i niejednorodnej strukturze, scienczale, z zachowanym przebiegiem - cechy przebytego urazu z czesciowym zerwaniem(?),posrodkowo, iedzy przyczepami udowymi iesnia brzuchatego owalny obszar o sygnale plynowym o srednicy ok 9mm

Marta Mielniczuk

Witam, z badaniem, które Pani posiada powinna się Pani zgłosić do ortopedy, który po zbadaniu Pani stawu podejmie decyzję co do dalszego postępowania. Dopiero przy badaniu fizykalnym można określić czy zmiany w stawie powodują konieczność leczenia operacyjnego. Pozdrawiam