Interpretacja wyniku RTG kręgosłupa 30-letniej kobiety
WITAM MOJE WYNIKI Z RTG ODCINEK L-S KREGOSLUPA A-P I BOCZNE SPŁYCENIE FIZJOLOGICZNEJ LORDOZY ZAOSTRZENIE PRZEDNICH KRAWĘDZI TRZONÓW L1-L5 I BOCZNE L4-L5 NIEWIELKIE OBNIŻENIE KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO L4-L5 DODAM ZE MAM PRZEPUKLINE W OKOLICY PĘPKA NADODATEK CZĘSTO SŁABNE MAM ZAWROTY SILNE PROSZĘ O POMOC JUZ NIEMOWIE O BÓLU W SZYJI MIĘSNIE U RĄK NEUROLOGICZNIE USZKODZONE

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.