Interpretacja wyniku RTG kręgosłupa i ból lędźwi
Witam! Proszę o interpretację wyniku rtg: - spłycenie lordozy L odc. kr. - pogłębienie kąta L-S - subtelne obniżenie tarczy międzykręgowej L4-L5 O co chodzi z tym pogłębieniem? Czy to może być przyczyna bólu lędźwi, któy towarzyszy mi już 3 miesiąc?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon