Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku RTG kręgosłupa i rezonansu magnetycznego

Na zdjeciu odcinka szyjnego kregoslupa RTG stwierdzono prosty odcinek /powinien byc zakrzywiony/. Na rezonansie stwierdzono w istocie bialej obu platow ciemieniowych w rejonie tylnych parti trzonow komor bocznych widoczne pojedyncze drobne ogniska hyperintensywne w T2 zal.obr. i sekw. Flair izointensywne w T1 zal.obr. sred. 4mm,nie ulegajace wzmocnieniu kontrastowemu - ogniska naczyniopochodne. Innych zmian nie stwierdzono. Rezonans wykonano bez kontrastu. Prosze o interpretacje wynikow.
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Oceną tego typu badań powinien zająć się neurolog, który po uprzednim zbadaniu może zbudować cały obraz choroby. Nie mniej jednak opisywane zmiany mogą być wynikiem mikro-udarów. Dodatkowo w opisie wskazane jest zniesienie fizjologicznych krzywizn kręgołupa. Sugerowałbym aby skonsultować ten fakt z lekarzem rehabilitantem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy