Interpretacja wyniku RTG kręgosłupa i rezonansu magnetycznego

Na zdjeciu odcinka szyjnego kregoslupa RTG stwierdzono prosty odcinek /powinien byc zakrzywiony/. Na rezonansie stwierdzono w istocie bialej obu platow ciemieniowych w rejonie tylnych parti trzonow komor bocznych widoczne pojedyncze drobne ogniska hyperintensywne w T2 zal.obr. i sekw. Flair izointensywne w T1 zal.obr. sred. 4mm,nie ulegajace wzmocnieniu kontrastowemu - ogniska naczyniopochodne. Innych zmian nie stwierdzono. Rezonans wykonano bez kontrastu. Prosze o interpretacje wynikow.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oceną tego typu badań powinien zająć się neurolog, który po uprzednim zbadaniu może zbudować cały obraz choroby. Nie mniej jednak opisywane zmiany mogą być wynikiem mikro-udarów. Dodatkowo w opisie wskazane jest zniesienie fizjologicznych krzywizn kręgołupa. Sugerowałbym aby skonsultować ten fakt z lekarzem rehabilitantem.