Interpretacja wyniku RTG płuc u palacza
Witam prosiłbym o interpretację wyniku rtg : Nieco poszerzony górny biegun wnęki l. , przywnękowo cienie pasmowate - naczyniowe? , niedodmowe?, włókniste?. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Przepona i kąty wolne. Sylwetka serca niepowiększona. Jestem osobą palącą

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Poszerzone wnęki płuc mogą wynikać z wielu przyczyn , proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Sądzę że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki.
Bez własnej oceny nie umiem odpowiedzieć na pytanie. Z własnego doświadczenia jest to nadinterpretacja opisującego radiologa. W razie wąpliwości wskazane wykonanie TK klatki piersiowej.