Interpretacja wyniku testu PCT

Badanie na wrogość śluzu - test PCT Witam, Z mężem od dwóch lat staramy się o dziecko. Z racji tego że mam endometriozę III stopnia jest to utrudnione. W obecnym cyklu w dniu owulacji robiliśmy test PCT. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji jego wyników. 12 d.c. Czas post coitum - 4 godz. Śluz (ocena w skali 0-3) - objętość: 2 - przejrzystość: 2 - lepkość: 2 - ciagliwość: 2 - krystalizacja: 2 W śluzie znaleziono 23-20-49-33 plemników wpw. : - ruch A 15% - ruch B 31% - ruch C 20% Pozdrawiam E.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik testu jest dodatni [w śluzie znaleziono plemniki]. Oznacza to iż śluz nie zawiera przeciwciał anty-plemnikowych i nie stanowi przeszkody do zajścia w ciążę. Należy poszukać innej przyczyny niemożności zajścia w ciążę. Pozdrawiam.