Interpretacja wyniku TK jamy brzusznej i nerki
Proszę o interpretację wyniku TK Wątroba niepowiększona.W segmencie 8 widoczne są dwie drobne hipodensyjne zmiany ogniskowe o średnicy 2 i 6 mm nie ulegające wzocnieniu pokontrastowemu.Obie nerki o prawidłowym kształcie , wielkości położeniu i typie zakontrastowania w kolejnych fazach badania.W nerce lewej widoczna jest torbiel korowa o średnicy 7 mm. W grupie kielichów dolnych nerki prawej widoczny jest złóg o średnicy 4 mm

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Artur Jeliński Urolog
73 poziom zaufania
Ani ta torbiel w nerc ani kamien nie wymagaj leczenia,oczywiscie moze pani przyja leki na kamice ale na rozxpuszczenie zlogu tobym nie liczyl co najwyzej moze pomuc ulatwic jego wydalneiu ( urostonex rowtinex fitolizyna w capsulkach ( proponuje kontrole usg za rok