Interpretacja wyniku TK klatki piersiowej u 64-latki
Proszę o interpretację TK klatki piersiowej "Okrężne zgrubienia włókniste i śródmiąższowe w segmentach środkowych i dolnych obu płuc. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych z obszarami rozedmy środkowo-zrazikowej w segmencie 1 i 2P. Struktury śródpiersia, układ tchawicy, oskrzeli i dużych naczyń prawidłowo zachowany, nie powiększone węzły chłonne"

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opisane zmiany mogą mieć podłoże zapalne. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.