Interpretacja wyniku TK kończyn dolnych
Witam, proszę o interpretację wyniku TK obu kończyn dolnych. lewe kolano: śladowe ilości płynu w zachyłku nadrzepkowym. Poza tym opis nie wskazuje innych zmian. prawe kolano:dyskretnie zwężona szerokość szpary stawowej w przedziale przyśrodkowym, łękotka przyśrodkowa w zakresie rogu przedniego nieznacznie przesunieta poza szparę stawową, niewielka ilość wysięku w zachyłku nadrzepkowym. TK zostało zlecone ze względu na nawracające gonalgie kobiecie lat 36. Dziekuję

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na istnienie dyskretnego stanu zapalnego obu stawów kolanowych. Możliwe iż zmiany te wynikają z przeciążenia stawów.