Interpretacja wyniku tomografii komputerowej kręgosłupa po złamaniu trzonu

Witam, Doznałem złamania trzonu Th9. Mam 33 lata. Prosiłbym o ocenę wyników TK. Opis badania po 6 tygodniach od złamania: Kyfoza zachowana. Stan po przebytym złamaniu trzonu Th9 z obniżeniem jego wysokości i przemieszczeniem fragmentu trzonu ku przodowi. Tylna ściana tego kręgu nieznacznie wypukla się do światła kanału kręgowego bez cech uciusku rdzenia kręgowego. Stenoza otworów mk na wys. Th9-10. Objaw próżniowy krążków Th8-9 i 9-10. Szczeliny złamania widoczne o częściowo zatartych zarysach.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę udać się do lekarza, który zlecił wykonanie badań, gdyż tylko on może je zinterpretować znając historię choroby. Zmiany wpuklające się do kanału kręgowego mogą powodować dolegliwości bólowe, podobnie jak zwężenie (stenoza) otworów kręgowych.