Interpretacja wyniku USG ciąży u 22-latki
Trapi mnie jedna rzecz, ponieważ na usg w 7tygodniu (3.01.2014) wykazywało że jest to 7 tydzień od om(12.11.2011), lecz już usg w 13 tygodniu (10.02.2014) od om wykazywało że jest to 14 tydzień. Jak mam na to patrzeć? Które usg jest wiarygodniejsze? Jeśli to drugie to czy jest to możliwe że do zapłodnienia doszło 2-3 dni po miesiączce?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Obaw wyniki mogą być prawdopodobne. Określenie wieku ciąży na podstawie wymiarów płodu może się różnić od rzeczywistego wieku nawet o 1-2 tygodnie.