Interpretacja wyniku USG wątroby i pęcherzyka żółciowego

Proszę o interpretację badania usg Wątroba powiększona (wymiary AP prawego płata 160 mm) z cechami stłuszczenia, z nieco zatartym układem naczyniowym. W okolicy pęcherzyka żółciowego ogniska hiposteatozy. W dnie pęcherzyka żłółciowego widoczne objawy ogona komety. Przewód żółciowy wspólny o średnicy 8-10 mm. Wniosek: Stłuszczenie wątroby. Powiększenie wątroby. Adenomyomatoza pęcherzyka żółciowego

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do internisty aby wdrożyć odpowiednie leczenie poprawiające obecny stan wątroby. Dodatkowo sugerowałabym konsultację z chirurgiem w celu omówienia dalszego postępowania dotyczącego pęcherzyka żółciowego.