Interpretacja wyniku z gastroskopii przewodu pokarmowego

Witam serdecznie. Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o interpretację wyniku z gastroskopii przewodu pokarmowego mojej 67 letniej mamy oraz o wskazówki jak dalej postępować Badanie zostało zrobione dziś i zostały pobrane wycinki. Proszę kliknąć na link z wynikiem http://wstaw.org/m/2014/12/18/001.jpg Nie mogłem przepisać wyniku, ponieważ nie byłbym w stanie ukazać wtedy zdjęć z badania.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym momencie warto zgłosić się do lekarza oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Opis badania wskazuje na przewlekły stan zapalny a także na liczne patologie błony śluzowej żołądka w tym nadzerki i polipy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Diagnoza podanego wyniku brzmi dokładnie tak jak napisano w wyniku. Pani mama ma refluksowe (tj. z zarzucania treści pokarmowej z żołądka do przełyku) zapalenie przełyku w wyniku przepukliny rozworu przełykowego. Towarzyszy temu zapalenie błony śluzowej żołądka oraz polipy. Powinni Państwo cierpliwie poczekać na wyniki badań histopatologicznych oraz udać się do specjalisty gastrologa, który wdroży właściwe leczenie.