Interpretacje wyników

Jestem kobietśą, mam 42 lata, moje wyniki: WBC - 11,2, norma 4-10; LYMPH% - 35,2, norma 17-43; MONO % - 4,7, Gra % - 60,1, LYMPH - 3,9, MONO - 0,5, Gra - 6,8, RBC - 4,43, HGB - 13,7, HCT - 40,6, MCV - 92, MCH - 30,9, MCHC - 33,7, RDW - 14,1, PLT - 231, PDW - 13,8, MPV - 10,9, PCT - 0,252, cholesterol - 234, HDL - 63, LDL - 146. Proszę o inrerpretację, co oznaczają te podwyższone dane?
42 LAT ponad rok temu

Witam!

Nieco podwyższona jest całkowita liczba krwinek białych. Świadczyć to może np. o obecności infekcji, nie musi być jednak powodem do niepokoju. Bezwzględne wartości limfocytów, granulocytów obojętnochłonnych oraz monocytów mieszczą się w granicach normy, co jest dobrą informacją. Za jakiś czas warto by było powtórzyć morfologię krwi, najlepiej z rozmazem ręcznym, aby ocenić, jak wygląda obraz białych krwinek. Pozostałe parametry morfologii są prawidłowe.

Zbyt wysokie jest natomiast stężenie cholesterolu całkowitego oraz jego frakcji LDL. Świadczy to o zwiększonym zagrożeniu chorobami ukłądu sercowo-naczyniowego. Należy zadbać o odpowiednią dietę (z ograniczeniem tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, węglowodanów prostych, produktów wysokokalorycznych, typu fast food, smażonych, itp.) oraz o regularny, dostosowany do możliwości Pani organizmu wysiłek fizyczny.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.