Interpretowanie wyniku RTG u 52-latka

Proszę o interpretacje badania RTG dziś odebrałem wynik w szczycie lewym,nieznacznie na obwodzie ,widoczny słabo cień ok 8 mm średnicy-obraz niejednoznaczny-zmiana ogniskowa? zmiana skórna tej okolicy? brak poprzedniej dokumentacji rtg uniemożliwia ocenę porównawczą .Pozostałe pola płucne bez zmian ogniskowych.Sylwetka serca lewokomorowa przepona i katy pż w normie .Dziekuje za odpowiedż. pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Poza opisanym 8mm cieniem w szczycie lewego płuca, wynik RTG jest prawidłowy.
Uwidoczniona zmiana wymaga dalszej diagnostyki - wskazana wizyta u lekarza internisty - po badaniu klinicznym lekarz oceni czy owy cień jest spowodowany zmianą skórną, jak wskazuje jedna z sugestii radiologa opisującego RTG. Jeśli lekarz wykluczy tą możliwość, prawdopodobnie zostanie Pan skierowany na tomografię komputerową klatki piersiowej.

ten opisywany cień - wymaga dalszej diagnostyki- nie miał Pan czegoś w ubraniu w czasie zdjęcia w tej okolicy- jesli nie to wymaga to powtórnego zdjęcia (może ma Pan jakieś z przeszłości) lub z kolei potem tomografii płuc.
pozdrawiam
Marcin koncewicz