IRBB w EKG u 20-latka

Witam mam pytanie odnośnie ekg mam 20 lat i trenuje sport. W ekg wyszło mi irbbb i zlecone echo serca czy to coś poważnego i w doddodatku kazano mi zrobić tsh i czy mam się czym martwić?

Marta Mielniczuk

Witam, IRBBB to niezupełny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Blok prawej odnogi czasem towarzyszy zmianom strukturalnym w sercu (głównie ubytkowi przegrody międzyprzedsionkowej), stąd zlecenie echo serca, aby takie zmiany wykluczyć. Pozdrawiam.