Irracjonalny strach przed ciążą bez współżycia

Wmawiam sobie, że jestem w ciąży mimo tego że jestem dziewicą. Wyobrażam sobie, że ktoś bez mojej wiedzy mnie wykorzystał np. podczas snu a ja się nie obudziłam (na obozie pokoje mieszane z chłopakami i dziewczynami). Na siłę wyszukuję objawów ciąży np. apetyt, raz na jakiś czas ból głowy. Ostatnio dostałam z opóźnieniem 12dniowym skąpej miesiączki, ale wyszukałam w internecie, że to może być krwawienie ciążowe. Strach przed zajściem w ciążę mnie wykańcza.

Witam,
sama Pani dostrzega, że strach ten jest irracjonalny. Zachęcałabym do wizyty u psychoterapeuty w celu diagnozy problemu i rozpoczęciu terapii. Istnieją różne możliwe przyczyny takiego stanu. Na przykład może to być wyraz nieświadomej chęci rozpoczęcia współżycia. Konieczna jest jednak dokładna diagnoza.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl