Istnieje jakaś szansa na wpadkę?

Witam.
Męczy mnie jedna sytuacja która miała miejsce 30.03.2010 r. Mam regularne miesiączki do 3ch miesięcy. Trwają około 5-6 dni. Tego dnia uprawiałam seks z chłopakiem w zabezpieczeniu, potem miał wytrysk. Nie wiem czy poszedł umyć ręce i swojego penisa. Ubraliśmy się, po pewnym czasie on chciał spróbować seksu analnego i gdy chciał wejść, przetarł penisem po wejściu do pochwy.

Czy w taki sposób mogę zajść w ciąże?:(
Proszę o szybką odpowiedź:(

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Szansa, że doszło do zapłodnienia w wyniku opisywanego zbliżenia jest nikłe, bliskie zeru. Jeśli stosunek odbył się w dni potencjalnie nie płodne ryzyko jest jeszcze mniejsze.
Plemniki "na powietrzu" są w stanie przeżyć nie więcej niż 15 minut. W związku z tym, że nasienie zostało wytarte, praktycznie nie ma możliwości by plemniki przeżyły i by były w stanie doprowadzić do zapłodnienia, bez penetracji pochwy przez członek mężczyzny.

Proponuję spokojnie doczekać kolejnej miesiączki i uważać w przyszłości na tego typu sytuacje.
Jeśli krwawienie się opóźni proponuję wykonać test ciążowy płytkowy z moczu dostępny w każdej aptece.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.