Istny kosmos - podoba mi się facet starszy o 15 lat

Mam 18 lat, nigdy niezakochana i niezauroczona... i co, w sylwestra zobaczyłam faceta iiii... 1. Nielogiczne, ale podoba mi się, choć nie jest w moim typie i nie jest ładny... 2. Totalnie nielogiczne, ja nie znam go. 3. Jest duuużo starszy - 15 lat. 4. TO CHYBA ZE MNĄ JEST COŚ NIE TAK... jak 3 miesiące temu bycie parą zaproponował mi gość 2 lata starszy, miałam problem, jak mu powiedzieć, że lubię go, ale nic z tego, na pewno nie żaden związek... 5. Zaimponował mi baryton w tym DZIADKU. To niemożliwe, żeby to było zauroczenie czy miłość, to jakaś choroba psychiczna. Ile trwa leczenie albo co jest nie tak?!

1) Tak zwany typ to tylko pobożne życzenie. Za to, czy ktoś "naprawdę" ci się podoba, i mam na myśli te: motylki w brzuchu, zdenerwowanie w jego obecności etc., odpowiadają biologiczne mechanizmy i wygląd nie ma tu nic do rzeczy.

2) Mechanizmy odpowiadające za proces, jaki popularnie nazywamy zakochaniem, działają w podświadomości i w Twoim ciele, bez udziału Twojej świadomości - słowem, może Ci się wydawać, że go nie znasz, ale Twoje ciało i Twój mózg już wiedzą, że jest okej, a nawet więcej niż okej.

3) Starszy mężczyzna to chyba najlepsze, co się dziewczynie może trafić:
a) większość rówieśników jest jeszcze niedojrzała i pewnie chcieliby jarać trawkę, pić piwo i grać na kompie;
b) taki facet już ma kasę, rozpoczętą karierę, wie czego chce - słowem, nie jest dzieciakiem i może się podobać, nie tylko Tobie;
c) związek między starszym mężczyzną i młodszą kobietą nie jest wybrykiem natury, tak właśnie wyglądała standardowa para od mniej wiecej 2 mln lat temu do ok. 50 lat temu. Dopiero niedawno świat został postawiony trochę na głowie - ale biologii nie oszukasz.

4) Z Tobą jest wszystko w należytym porządku, tylko obecna kultura promuje inne wzorce, ale ten jest uwarunkowany genetycznie, słowem naturalny.

5) Niski głos jest oznaką wysokiego stężenia testosteronu u mężczyzny, co oznacza, że będzie on: agresywny, pewny siebie, władczy, nawet despotyczny. To może i ma prawo Ci się podobać.

Jako lekarz, mogę Ci powiedzieć, że wszystko, co opisałaś, na pewno nie świadczy o chorobie psychicznej, jednie o tym, jak głęboko wierzysz w to, co wmawia Ci popkultura. Spróbuj poznać tego człowieka bez zwracania uwagi na wiek, to się przekonasz sama, czy jest wart Twojej uwagi.