Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

IV stadium niewydolności nerek a kwalifikacja do przeszczepu

Witam. Moj maz ma IV stadium niewydolnosci nerek. Nie mial robionej biopsji nerek. Nie ma tez zadnych objawow typowych dla tej choroby. Poza kreatynina 3,8 nie ma szokujaco zlych wynikow. Cisnienie w miare przyzwoite w granicach ok. 140/90 . Z "gory " zostal zakwalifikowany do dializy i przeszczepu.Moje watpliwosci skierowane sa do braku przeprowadzenia dokladniejszych badan skierowane do postawienia pelnej diagnozy. Nie otrzymuje zadnych antybiotykow, ktore usprawnialyby prace nerek. Dziekuje.
MĘŻCZYZNA, 57 LAT ponad rok temu

Co to jest kolka nerkowa?

Kolka nerkowa to intensywny ból, który jest objawem kamicy nerkowej. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat ataku kamicy nerkowej. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Nie mam podstaw do odrzucenia tej diagnozy. Jeżeli jest to IV stadium niewydolności nerki to jak najbardziej działania zaproponowane przez lekarzy są poprawne.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Skoro mąż nie ma jeszcze dolegliwości to tylko należy się cieszyć. Niewydolność jest a leczeniem przewlekłego stanu są początkowo dializy a następnie przeszczep nerki. Nie ma antybiotyków ani innych leków poprawiających pracę nerek - niestety.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy