Izolacja dziewczyny i problemy ze zrozumieniem sensu słów i koncentracją u dziewczyny

Pisze jako chlopak (opiekun) z konta dziewczyny.Ona nie pracuje,izoluje sie w domu,nie zwraca uwagi na wiele rzeczy,zaslania zaluzje,wylacza dzwonek,nie ma zainteresowan,w towarzystwie milczy,w domu placze I ma pretensje,ze nienadaza za tym co mowimy,nie rozumie nic.Dziewczyna nigdy nie byla zdiagnozowana.Nie potrafi nic dodac,tylko strzepki rozmowy tak nie niewiem, zazwyczaj nic nie wie.Nie umie zalatwic spraw urzedowych,zapamietuje tylko np 1 zdanie gdy powiem jej jak ma to powiedziec.co dalej

Dzień dobry,

Proszę udać się wraz z dziewczyną do lekarza psychiatry, celem diagnozy i ewentualnego podjęcia leczenia.

Witam,
w takim razie warto pomyśleć o wizycie o specjalisty, zachęcałabym do wizyty u psychiatry, trudno określić co dziewczynie dolega, być może jest to depresja. Zachęcam do konsultacji, pomimo, na pierwszy rzut oka poważnego stanu, być może stosunkowo łatwo udało by się temu zaradzić, jednak konieczne jest leczyć ten stan. warto byłoby postarać się namówić dziewczynę na konsultację ze specjalistą, być może jej stan jest jak najbardziej wytłumaczalny, może spotkało ją coś trudnego, jednak nie jest to powód do całkowitego załamywania się (choć stan dziewczyny nie jest kwestionowany i prawdopodobnie jak najbardziej wyjaśniony). Chodzi o to, że cokolwiek nie byłoby jego powodem, można to leczyć, silny stan wycofania być może farmakologicznie, a jego powody można także omawiać w psychoterapii. Zalecałabym kontakt z właściwą dla miejsca zamieszkania Poradnią Zdrowia Psychicznego (z kontraktem z NFZ) Pozdrawiam.