Izolacja od ludzi i skupianie się na odchudzaniu

Mam prawie 20 lat, kiedyś byłam osobą towarzyską, pogodną. Od kilku miesięcy całkiem się zmieniłam, czuję się niezdatna do jakichkolwiek relacji z ludźmi, wręcz wypalona z emocji. Przestałam spotykać się ze znajomymi, rzuciłam studia, najlepiej czuję się w domu, nie mając z nikim kontaktu, nie brakuje mi ludzi.Od długiego czasu też staram się schudnąć i głownie to zaprząta mój umysł. Nie zależy mi już chyba na niczym innym.Nie wiem co się ze mną stało.Czy powinnam pójść do psychologa/psychiatry?

Witam,
kontakt ze specjalistą na pewno jest dobrym pomysłem,ponieważ wydaje się to problemem samooceny,którą Pani stara się podnieść/to normalny odruch/,ale na którą jeszcze nie ma świadomej zgody,bo być może nie wszystko,co odsuwa Panią od otoczenia jest po Pani stronie.Terapia więc rozszerzy pole widzenia i tym samym wesprze psychicznie .
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Witam,

z tego co Pani napisała wynika, że rozmowa z psychologiem mogłaby rozwiać Pani wątpliwości co do dużej zmiany, która nastąpiła w Pani życiu. Być może stało się to pod wpływem jakiegoś zdarzenia, które spowodowało, że wycofała się Pani z życia towarzyskiego. Nie wiem czym była spowodowana decyzja o rzuceniu studiów, czy tym, że kierunek który Pani wybrała nie satysfakcjonował Pani i myśli Pani o jego zmianie, czy też raczej wygrała tu potrzeba odizolowania się od ludzi i zostania w domu.

Wygląd jest w życiu ważny, ale gdy staje się jedynym problemem, na którym chcemy się skupić w życiu, może świadczyć o problemie – jakim? Tego może Pani się dowiedzieć tylko podczas rozmowy z psychologiem, chociażby za pośrednictwem skype’a (psychoterapia online).

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

To ważne, że jest Pani świadoma tego co straciła a sądząc po wpisie ciągle Pani na tym "starym" życiu zależy. Opinie ludzi są często lekkomyślne a jak widać najważniejsze jest to czy czujemy się ze sobą dobrze. Jeżeli to się zmienia to znaczy, że ulegliśmy szkodliwej manipulacji. Niestety żeby to odkręcić potrzebna jest praca nad sobą i tym czego najbardziej pragniemy i co musimy zrobić żeby to osiągnąć. Najłatwiej wykonać tą pracę z pomocą psychoterapeuty.
Pozdrawiam.