Izolacja od ludzi z powodu blizn na ciele

Mam nietypowy problem, regularnie wyciskam pory, mam blizny na twarzy i ciele ,krosty i strupy które drapie. I jest to silniejsze ode mnie. Bardzo utrudnia mi to życie, nie mogę się rozebrac, żeby iść na basen lub poopalać się. Izoluję sie od ludzi bo jest mi wstyd. Wstydzę się rozebrać u lekarza. Tak jest od dziecka( teraz mam 35 lat). Co mam robić?

Problemom można zaradzić na dwa sposoby: leczeniem farmakologicznym (polecam konsultację u psychiatry, bez skierowania) lub psychoterapią. Oczywiście najlepiej problem "ugryźć" z obu stron równocześnie.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Na początku trzeba się nauczyć nie dotykać skóry, a jeśli tak, to tylko bardzo delikatnie. Skóra trądzikowa wymaga delikatnej pielęgnacji. Być może orzyda się kilka sesji u psychologa.