Jadłospis na 5 posiłków dziennie

Witam serdecznie. Ostatnio coraz częściej się słyszy o tym, że warto wprowadzić 5 posiłków dziennie w swoje życie. Z tym, że mam problem co konkretnie można jeść. W internecie nie ma szczegółowych opisów co jeść i o jakiej porze. Mogłabym prosić o podanie przykładowego jadłospisu na każdy z 5 posiłków dziennie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Nie ma jednego konkretnego zestawu, który byłby dobry dla każdego. To co powinno wchodzić w skład każdego z posiłków jest bardzo indywidualną kwestią. Jedyne co mogę Pani napisać nie mając wiedzy na temat Pani trybu życia i dotychczasowego sposobu odżywiania to rozkład energii w posiłkach - śniadanie powinno zawierać 25% dziennej ilości kalorii, II śniadanie 10%, obiad 35%, podwieczorek 10% i kolacja 20%. Co do pór to pierwsze śniadanie powinno się spożyć do godziny po wstaniu, a kolację 2-3 godziny przed snem. Pozostałe posiłki powinny być co około 3 godziny. Pozdrawiam!

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Witam
Absolutnie nie uznaję 5 posiłków dziennie i mam nadzieję, że współczesna dietetyka klasyczna też kiedyś do tego dojdzie ;)
pozdrawiam serdecznie!