Jadłospis w diecie 1000 kcal

Witam, Mam 26 lat, ważę 124 kg przy wzroście 164 cm. Od czterech dni jestem na diecie 1000 kcal. Pragnę schudnąć do 75 kilo. Wiem, że będzie ciężko, ponieważ oprócz diety nie ćwiczę. Jedyny ruch jaki mam to praca w domu, czyli gotowanie, sprzątanie. W miejscu mojego zamieszkania nie ma siłowni, basenu, ani klubu fitness. Poza tym nawet jakby był to i tak pewnie nie byłoby mnie stać. Jeśli chodzi o ćwiczenia w domu czy bieganie, będzie ciężko, bo nie mam silnej woli, przykro mi samej biegać i szybko by mi się to znudziło.

Co mam robić? Czego jeszcze nie jeść? Proszę mi pomoc. Jak mogę ułożyć swój jadłospis? Dodam, że jak widziałam niektóre diety to stwierdzam, że nie są one dla mnie, ponieważ zawierają takie składniki żywnościowe, na które mnie nie stać. W mojej diecie, którą stosuję rzadko jem ryby, filety drobiowe, mało piję soków. Mam problem z obliczaniem kalorii i z ważeniem potraw, gdyż mam wagę kuchenną, nie elektroniczną. Mam problem z zajściem w ciążę, mimo iż miesiączki mam regularne. Nie mam problemów z tarczycą. Robiłam już wszystkie badania. Nie mam też cukrzycy. Moim problem do niedawna było jedzenie dużo słodyczy, o każdej porze i w różnych ilościach, późne kolacje (22:00-23:00), mało ruchu. Proszę o pomoc i poradę w sprawie diety 1000 kcal. Czy mam ograniczyć dietę do 800 kcal? Proszę o pomoc.

Witam,

Czy jest Pani w stanie odpowiedzieć na pytanie, co doprowadziło do tak dużego nagromadzenia zbędnej tkanki tłuszczowej (poza wymienionymi przez Panią czynnikami? Czy poza sprawdzeniem, czy tarczyca funkcjonuje prawidłowo, przeprowadzone były jeszcze jakieś testy? Kiedy ostatnio była Pani na wizycie?

Myślę, iż przed włączeniem diety, powinna Pani zostać skonsultowana przez lekarza. Co do aktywności, bieganie Pani odradzam, gdyż jest bardzo duże ryzyko urazu. Lepsze będzie pływanie, spacery, jazda na rowerze, lekkie ćwiczenia w domu (warto je poprzedzić oceną stanu zdrowia i wydolności - czy z kręgosłupem, stawami, kolanami wszystko w porządku?).

Myślę, iż w przypadku tak dużej masy ciała, dieta 1000 kcal to za mało. Zapotrzebowanie na energię wyliczy Pani ze wzoru Harrisa-Benedicta (dostępny w Internecie). Wynik proszę przemnożyć przez 1,6 (mała aktywność fizyczna), a następnie od całości odjąć 1000 kcal. Da to Pani kaloryczność diety odchudzającej (redukującej masę o 1 kg tygodniowo).

Komponowanie menu ułatwią Pani tablice wartości energetycznej i odżywczej produktów i potraw (koszt to ok. 30zł, dostępne w internecie).

Najlepiej, aby menu ułożył Pani dietetyk. Jadłospis na tydzień (dopasowany indywidualnie do Pani) może Pani zakupić już za 50-70zł, a byłby to świetny odnośnik do dalszych zmagań z sylwetką. Ewentualnie może Pani poprosić o konsultację w Instytucie Żywności i Żywienia.

Proszę zajrzeć do artykułów:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://abczdrowie.pl/skutki-zlej-diety

Pozdrawiam