Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jadłowstręt psychiczny a neofobia żywieniowa

Witam.Chciałam sie dowiedzieć czy jadłowstręt psychiczny i neofobia żywieniowa to to samo zaburzenie? Gdzie leczyć te przypadłości i czy mozna z tego się wyleczyć?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Dzień dobry,

Różne.
Tak, można wyleczyć się z zaburzeń odżywiania.
Podstawową metodą tutaj jest psychoterapia, a w zależności od stanu pacjenta włącza się dodatkowe leczenie.
Najlepiej jak uda się Pani do lekarza psychiatry bądż psychoterapeuty, którzy wyłacznie w kontakciee osobistym mogą zdiagnozować Panią i zaproponować odpowiednią metodę leczenia. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.

0

Jadłowstręt psychiczny polega głównie na ograniczaniu ilości jedzenia, czyli osoba cierpiąca na to zaburzenie stara się zmniejszyć ilość kalorii spożywanych w ciągu dnia.
Neofobia żywieniowa to zawężanie codziennego menu do kilku znanych produktów. Niechęć do próbowania nowych rzeczy. Osoba z neofobią może jeść dużo (przyjmować sporą ilość kalorii), ale spożywa wciąż te same produkty.
Psychoterapia pomaga wyjść z jadłowstrętu psychicznego, natomiast neofobia żywieniowa wymaga najczęścije kompleksowej terapii obejmującej wszystkie zaburzone sfery, nie tylko emocjonalną (jak w przypadku psychoterapii), ale także sensoryczną, ruchową oraz cały system rodzinny.
Oczywiście każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnej diagnozy oraz ułożenia planu terapii.

Pedagog i neuroterapeuta. Właścicielka Ośrodka Wspierania Rozwoju NEUROMIND.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy