Jądra prawidłowej wielkości, położenia i echostruktury
Zauważyłem na jednym z jąder torbiel, udałem się do urologa, a potem na usg. Na usg lekarz stwierdził, że torbiel wypełniony jest wodą, a dokładniej: "Jądra prawidłowej wielkości, położenia i echostruktury. W obrębie ogona najądrza prawego stwierdza się torbiel o wymiarach 8x13x17mm, gładkościenną. Najądrza bez zmian. Śladowe żylaki powrózka nasiennego po stronie lewej." Lekarz mówił coś o jakimś zabiegu.Gdzie mam się udać, aby wykonać ten zabieg?Czy muszę wykonać go jak najszybciej?NaCzymPolega

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
65 poziom zaufania
Torbiel to zbiornik wypełniony płynem. Zazwyczaj nie daje żadnych objawów. Torbiele poniżej 1cm pozostawia się do obserwacji. Natomiast duże, które dają silne dolegliwości bólowe lub te, które uległy skrętowi, należy usunąć chirurgicznie.
Proszę skonsultować wynik badania u lekarza urologa.
Pozdrawiam