Jak alkohol wpływa na komórki jajowe i zapłodnienie?

Dzień dobry, przed chwilą natknęłam się na fragment: "Alkohol nawet w małych dawkach uszkadza błonę komórkową – deformuje ją. I o ile komórki skóry nieustannie się regenerują – to kobiece komórki jajowe nie. Nie da się przewidzieć, którą komórkę jajową wybierze spermatozoid– zdrową, czy też uszkodzoną przez alkohol. Alkohol zmienia urodzenie dziecka w ruletkę." Czy to prawda? W internecie jest napisane tylko żeby ograniczyć alkohol tuż przed zajściem w ciążę i w jej trakcie.

Milena Lubowicz

Alkohol uszkadza komórki i w czasie ciąży nie należy go spożywać w ogóle. Jeżeli ktoś świadomie stara się o dziecko również radziłabym rezygnację z alkoholu.
Pozdrawiam