Jak badać poziom cukru w ciąży?

Witam. Mam cukrzyce ciążową leczoną dietą, koncze juz 28 tydzien, mam 34l. Mam mierzyć cukier tylko po godzinie po posiłu, czasem jednak mierze dla siebie też po 2h (skoro krzywa cukrowa jest mierzona po 1h i 2h to chyba oba pomiary powinny byc istotne?). Z tego co zauważyłam zazwyczaj cukier spada, czasem jest juz poniżej 90mg czasem wartość jest po prostu niższa niż ta po 1h. Jednak zdarzaja się przypadki, że cukier po 1 i 2h jest prawie taki sam różnica wynosi 2-3 jednostki. Wiem, ze po 1h cukier powinien być poniżej 140mg a po 2h? Miedzy posiłkami powinien wynosić poniżej 90mg, ale ile czasu powinno upłynąć od posilku by osiagnac 90mg i mniej, czy po 2h powinien juz spaść poniżej 90mg czy może po 3h? Niestety moj diabetolog jest na urlopie i nie mam jak sie skonsultowac, a bardzo interesuja mnie te normy.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. W teście obciążenia glukozą poziom glukozy mierzy się jedynie po 120 min i wtedy powinien on wynosić poniżej 140 mg/dl.